Drobečková navigace

1. kolo TFA ligy Severu

V sobotu 6. 4. 2024 proběhlo na centrální stanici HZS v Ústí nad Labem 1. kolo TFA Ligy severu. Za náš sbor se na start postavili oba naši Danové a my jsme se jich zeptali, jak se jim závod líbil a co se povedlo nebo nepovedlo podle jejich představ.

Zpět

Nutno podotknout, že se jedná o dost náročný závod a někteří závodníci kolikrát přepálí start a závod pak ani nedokončí. V sobotu se sčítaly časy z celkem třech úseků a naši závodníci zvládli dokončit úspěšně všechny úseky, včetně výstupu na věž. Kluci závodili v kategorii mužů ve věku 18 - 34 let, ve které se představilo celkem 54 závodníků, přičemž někteří z nich se závodům v TFA věnují už několikátou sezonu a předvádí neskutečné výkony, konkurence je tedy opravdu silná.

Dan Urban je se svým výkonem spokojený, běželo se mu dobře a jediné co mu přišlo náročné, bylo počasí. V sobotu bylo pořádné teplo a kluci běželi svůj závod v zásahovém oblečení. Při tomto závodě se člověk zapotí i v lehkém oblečení, není tedy divu, že Dan zmínil právě počasí. Jinak ale hodnotí závod jako hezký.

Dan Markevič nám toho prozradil na sobotní závod trošku více. Dan trať viděl jako poměrně náročnou. Vzhledem k tomu, jak na ni trénoval během našeho soustředění, myslel si, že ji zvládne o něco snáz. První úsek, kde se roztahovaly a motaly hadice B hodnotí Dan jako snadný, až na to, že hadice byly nové a tudíž se s nimy o trochu hůře manipulovalo. Ve druhém úseku, kde na kluky čekal hammer box, si Dan vedl skvěle a vzhledem k poctivé přípravě dal tuto část úplně v pohodě. Horší pocity se dostavily jakmile dorazil Dan k figuríně a sám říkal, že ho dostala do konců, myslel si, že to vzdá. Nicméně díky velké a skvělé podpoře to nevzdal a doběhl k 3m bariéře, kde se tedy po prvním pokusu rozhodl, že si doběhne pro žebřík, díky kterému snáz překoná tuto velkou překážku. A třetí úsek? Ten hodnotí Dan asi takto: „Pneumatiku jsem si přikutálel úplně na pohodu, popadl jsem kanystry a šel jsem jak s nákupem, pak už stačilo vyběhnout do 3. patra a bylo to. Musím říct, že bez velké podpory lidí, co tam byli a mého nejlepšího kamaráda, který šel celou dobu se mnou a byl moje největší opora, bych to tak dobře nedal. Díky!“

A jak se kluci umístili? Dan Markevič obsadil skvělé 44. místo a Dan Urban dokonce krásné 35. místo. My klukům mockrát děkujeme za hezkou reprezentaci sboru a smekáme před jejich skvělými výkony. Děkujeme také organizátorům za skvělý závod a v neposlední řadě všem, kdo našim klukům na trati pomohli.