Drobečková navigace

Závod hasičské všestrannosti a brannosti

V sobotu 16. září se konalo okresní kolo závodu hasičské všestrannosti a brannosti. Letos se konalo v Chuderově, kam směřuje poděkování za skvělé zajištění soutěže.

Zpět

ZHVB tato zkratka značí naprostou novinku, oproti předchozím rokům se změnil název soutěže a také proběhly úpravy stanovišť. Na závodníky čekalo prověření například z okruhů: orientace v přírodě, požární ochrana, první pomoc, orientace v terénu, ale také ochrana obyvatelstva.

V kategorii mladších žáků se postavilo na start celkem 8 hlídek, z čehož dvě byly naše. Družstvo se startovním číslem 16 si vybojovalo skvělé 6. místo. Nutno podotknout, že toto družstvo doplňovala Ema, Ema a Eliška, které spadají do kategorie přípravky. Holky tedy pomohly Lauře a Markovi, aby se vůbec mohli soutěže zúčastnit. Druhé družstvo se startovním číslem 20, ve složení: Kája, Viky, Bibi, Radek a Dominik si doběhlo pro krásné 2. místo.

Tímto skvělým umístěním si také zajistili postup na krajské kolo tohoto závodu, které se koná už tuto sobotu 21. října a opět v Chuderově. Držíme palce!

V kategorii starších žáků se postavilo na start 9 hlídek a mezi nimi pouze jedna naše, ale byli jsme rádi i za ni. Max, Nikča a Adam - taková byla sestava starších, jenže na závod je potřeba 5 členné družstvo, a tak jsme museli požádat o pomoc naše mladší kolegy. Lucka a Tomáš, kteří spadají do kategorie mladších žáků se toho zhostili naprosto skvěle a společnými silami si naše družstvo starších doběhlo pro krásné 3. místo.

Všem závodníkům gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci sboru. Doufáme, že jste si závod skvěle užili. Děkujeme také všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli tak k hladkému průběhu soutěže.